świat roślin

Sztuczne kwiaty w domu – hit czy kit?

Porady

Sztuczne kwiaty w domu – hit czy kit?

Większość z nas planując zakup roślin do domu wybiera żywe rośliny, jednak w ostatnim czasie wiele osób decyduje się również na sztuczne kwiaty, które nie wymagają żadnej pielęgnacji.


Wady i zalety żywych roślin w domu

Rośliny pięknie dekorują wnętrza wielu domów. Jednak należy pamiętać, że każda z nich wymaga odpowiedniej pielęgnacji, stanowiska oraz nawożenia. Osoby, które dbają o kwiaty wiedzą, że chwila nieuwagi może sprawić, że roślina obumiera z powodu przesuszenia, przelania, zbyt dużej lub małej ilości nawozu lub z powodu szkodników. 

Podsumowując: pięknie wyglądające rośliny w domu cieszą oko i wzbudzają zachwyt, jednak wymagają wiele cierpliwości i uwagi.


Wady i zalety sztucznych roślin w domu

Sztuczne rośliny wybierają często osoby, które nie mają ręki do kwiatów lub chcą udekorować wnętrze pomieszczenia, w którym nie ma okna. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ we wnętrzu do którego nie dociera światło dzienne nie nadają się rośliny żywe. 

Kolejną zaletą sztucznych kwiatów jest to, że nie wymagają większej uwagi oraz pielęgnacji, a jedynym obowiązkiem jaki względem nich mamy jest wycieranie zakurzonych liści.


Co sądzicie na ten temat? Wybralibyście sztuczne kwiaty czy jednak nie wyobrażacie sobie wnętrza domu bez żywych kwiatów?