świat roślin

Sposoby, dzięki którym Twoje rośliny będą zachwycały wyglądem

Porady roślina doniczkowa rośliny doniczkowe pielęgnacja roślin pielęgnacja kwiatów

Sposoby, dzięki którym Twoje rośliny będą zachwycały wyglądem

Sposoby, dzięki którym Twoje rośliny będą zachwycały wyglądem

Rośliny doniczkowe bardzo często padają ofiarami różnych pasożytów lub grzybów, przez które kwiaty będą bardzo w złej kondycji. Niektóre rośliny wymagają również szczególnej pielęgnacji, dlatego warto znać poniższe sposoby, które poprawią kondycję każdej rośliny.

Zapałki

Jeśli zauważysz, że Twoje kwiatki nie wyglądają najlepiej, zmarniały lub prawdopodobnie zaatakował je grzyb – włóż kilka zapałek (główkami do dołu) w ziemię. Pozwoli to zwiększyć odporność każdej rośliny, ponieważ siarka ma działanie grzybobójcze.

Szare mydło

Jest to sposób na występujące roztocze i insekty. Szare mydło ma właściwości owadobójcze i doskonale pomoże Ci w walce, np.: z mszycami. Wystarczy ok. 150 g mydła zetrzeć na wiórki i rozpuścić je w 10 litrach gorącej wody, a kiedy ostygnie – podlej nią rośliny.

Gąbka do mycia naczyń

Umieszczenie w doniczce gąbki do mycia naczyń doskonale reguluje wilgotność ziemi w doniczce. Zapobiega to przelaniu kwiatków oraz pozwala na zmniejszenie częstotliwości ich podlewania.

Filtr do kawy

Filtr włóż do doniczki i przysyp świeżą ziemią. Filtruje on wodę dostarczaną do rośliny, pozostawiając niezbędne składniki odżywcze.

Cynamon

Cynamon doskonale poradzi sobie z pleśnią pojawiającą się w roślinach doniczkowych – wystarczy posypać nim ziemię. Dodatkowo zastosowanie cynamonu przy przesadzaniu pozwoli na lepsze ukorzenienie się rośliny, doskonale wpływa również do poprawę ich wzrostu.